Óriásbambusz növény nevelő szett
A bambuszok virágzása igen ritka eseménynek számít, főleg a phyllostachys nemzetség bambuszainál, amely a legtöbb bambuszfajt számláló nemzetség. A legtöbb óriásbambusz ebbe a nemzetségbe tartozik. Virágzásuk 60-120 évente esedékes, ami azt jelenti, hogy egy-egy bambuszfajtának ekkor esedékes a magok meghozatala. Egyes irományok szerint a magok 60-120 napig csíraképesek leszedés, leesés után.
A bambuszok nevelésének legjobb és legmegbízhatóbb eszköze a tőosztással való nevelés. Ezt azt jelenti, hogy egy szakaszt leemelünk, leválasztunk az anyanövényről. A magról kelt bambuszok sajnos általában 5-6 évig alapozódnak, komolyabb eredményekre utána számíthatunk. Onnan is általában a hazai klímán - ha nem trópusi bambuszt kaptunk - 6-8 év mire vastagnak nevezhető 60-120 mm átmérőjű bambusz oszlopok, bambuszrudak nőnek ki a földből, igaz ekkorra már szinte minden évben hoznak új hajtásokat naponta átlagban 10-30 cm-es növekedés mellett. A tőosztással kinevelt bambuszok kevesebb ideig alapozódnak, mert ők átlépték a magonc korszakot, már eleve így kezdenek. Ha még is mag vásárlásban gondolkodunk, azt tudniillik, hogy az eladóra vagyunk bízva, hogy biztosan azt a bambuszt kapjuk-e amit keresünk, tekintettel a bambuszok ritka magképzésére. Magyarország legnagyobb bambuszos facebook csoportjában, a Bambusz Hungary csoportban gyakran jön elő a bambusz mag téma, érdemes utána olvasni más emberek tapasztalatainak, vagy feltenni kérdésed ha bambuszmagról kívánsz bambuszt nevelni. Érdemes a bambuszhungary csoportban előtte egy bejegyzésben érdeklődni, hogy ki milyen eredményt ért el a magokkal kapcsolatban, így jó tanácsokat kaphatunk tapasztalt bambuszosoktól.
A legjobb bambusznevelő módszer, ha van lehetőségünk konténeres bambuszt szerezzünk be, mert éveket spórolhatunk vele. A legtöbb ember a moso bambuszt keresi, viszont kevesen tudják, hogy a moso bambusz a hazai klímán 20-30 év alatt ér el olyan eredményeket, amelyeket más Magyarországi óriás bambuszok 10-15 év alatt. Rengeteg óriásbambusz áll rendelkezésre azoknak, akik ténylegesen vastag bambuszt keresnek. Tévesen, nagyon sokan közép termetű bambuszokat is óriásnak neveznek. Magyarországon egyenlőre a közepes méretű (5-7 méter magas, 4 cm alatti átmérőjű) bambuszok terjedtek el az otthonokban, a legtöbben ezeket is óriás bambusznak nevezik, ami téves megállapítás.