A szerencsebambusz, olasznád és a japán zsurló ismert növények. Az olasznád Olaszországban, de itthon is szinte mindenhol megtalálható, az út szélén is. A szerencse bambusz a hipermarketek és kertészetek egyik legismertebb növénye. A japán zsurló pedig a kerti tó, kerti tavasok nagy kedvence, híres tavinövény. Mindanyian hallottunk már vagy találkozhattunk ezzel a 3 csodálatos növénnyel. 

Annak ellenére, hogy óriási különbség van köztük. Érdekesmód, egy dologban azonban mindegyikük hasonlít: Ezt a 3 növényt gyakran tévesztik össze a bambuszokkal. 

Sajnos a szerencsebambusz valójában nem is bambusz. Ő a Dracaenák közül érkezett hozzánk, a sárkányfák világából. Imádja ha a gyökerei folyton vízben lengedeznek és jellemzően nem nőnek nagyobbra 1 méternél.

Az Arundo donax, ismertebb nevén óriás olasznád, megjelenésében hasonlít a bambuszokhoz, illetve mind a ketten a pázsitfűfűlék közé soroljuk őket, azonban ég és föld a két növény. Amíg a bambusznak erős és rendkívűl hajlékony szárai vannak, amelyek szakítószilárdsága erősebb az acélnál is, addig, ennek a perjefélének könnyen kettétörhető szárai és rendkívúl hosszú, lecsüngő levelei vannak, amelyek mintha egy buroklevél folytatásaként jelennének meg, és sajnos, általában nem vészelik át a telet károsodások nélkül.

Az equisteum Japonica, másnéven a japán zsurló, tavi növény. Habár szabadföldben is termesztik őket, a szárai lágyszárak, könnyen elhajlanak és megtörnek, maximum 2 méter magasra képesek nőni. Levélzettel nem rendelkeznek.

Természetesen vannak hasonlóságok a bambuszokkal, példának okáért a szárak tagoltsága. Jól elkülöníthető szakaszokból állnak a száraik. Jobban megfigyelvén őket, még több közös jellemvonásra lehetünk figyelmesek, viszont ne feledjük, egyikük se bambusz. 

Bónusz: Van még egy plusz növényünk, a bambusznád. A bambusz és a nád egymásbahonosított keverék növénye, a bambusznádak időszámításunk előtt...Dehogyis! Csak vicceltem. Nem létezik bambusznád. 😃